Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Коронавірус: важливе

Консультує НАДС

Архів новин

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Ключову роль у цьому відіграє законопроєкт щодо зміни системи державних органів з управління земельними ресурсами та розширення повноважень громад.

 

Це під час пресконференції на тему «Дорожня карта земельної реформи в Україні. Розвиток економіки» розповів заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мірошниченко.

«Дерегуляція передбачає скасування зайвих бюрократичних процедур. На сьогодні одним з наших пріоритетів є перетворення Держгеокадастру на сервісно орієнтовану службу, що надаватиме послуги зацікавленим особам. Це надасть власникам і підприємцям змогу зекономити час і кошти, мінімізувати корупційні ризики», - розповів Анатолій Мірошниченко.

За його словами, ключову роль у цьому процесі відіграє законопроєкт (реєстр. № 2194) «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», який передбачає реформування системи державних органів з управління земельними ресурсами, децентралізацію, розширення повноважень громад і виключає дублювання управлінських процедур.

Відповідно до положень цього проєкту акта, зокрема, буде скасовано державну експертизу землевпорядної документації, звужено сферу застосування погодження документації із землеустрою. Буде забезпечено дерегуляцію в цілому у сфері, яка стосується проведення землевпорядних робіт.

«Деякі функції Держгеокадастру просто «відімруть», деякі з них – залишаться, вони потрібні, але в їх здійсненні ми хотіли б змінити підходи, це, наприклад, функція державної реєстрації земельної ділянки», – зазначив Анатолій Мірошниченко.

Мова йде про необґрунтовані відмови громадянам у державній реєстрації земельних ділянок. Для подолання цього негативного явища буде проведено роботу з напрацювання відповідних механізмів – у вказаному законопроєкті передбачено запровадження пілотного проєкту щодо надання сертифікованим інженерам-землевпорядникам можливості внесення до Державного земельного кадастру відомості про земельні ділянки.

«Ми докладаємо великих зусиль до розроблення цього пілотного проєкту, оскільки у разі успішної його реалізації ми зможемо передати на так званий аутсорс частину цієї важливої функції Держгеокадастру», – наголосив Анатолій Мірошниченко.

Водночас заступник голови Держгеокадастру зазначив, що вони проводять роботи щодо підвищення на законодавчому рівні відповідальності державних реєстраторів, створення процедури оскарження їх рішень, дій чи бездіяльності з метою забезпечення здійснення державної реєстрації земельних ділянок на належному рівні, без регіональних відмінностей та необґрунтованих відмов.

Анатолій Мірошниченко повідомив, що процес спрощення процедур в установі вже розпочато. Зокрема, на порталі map.land.gov.ua (Публічна кадастрова карта) можна вже сьогодні отримати чимало послуг в режимі онлайн, не виходячи з дому, і цей список розширюється.

До того ж він підкреслив, що Держгеокадастр визначив пріоритетні напрями роботи: «Запровадження моніторингу земельних відносин і Національної інфраструктури геопросторових даних є пріоритетними завданнями Держгеокадастру в контексті запуску ринку земель».

Завдяки запуску Державного аграрного реєстру (ДАР) буде виправлено помилки в кадастрі та здійснюватиметься прозоре надання державної підтримки.

Також Анатолій Мірошниченко розповів про стан наповнення Державного земельного кадастру відомостями про земельні ділянки та наголосив на необхідності довнесення до ДЗК відомостей про ділянки, права на які виникли до 2013 року, і висловив сподівання, що ці роботи будуть завершені до кінця 2021 року.