Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Коронавірус: важливе

Консультує НАДС

Архів новин

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Цінове обмеження - 6,99 грн за 1 куб. м – було встановлене Кабміном для постачальників газу з лютого, але деякі компанії пішли назустріч споживачам і встановили таку ціну вже в січні.

 

«Так, хтось вже у січні знизив ціну на газ, а хтось – з лютого, як вимагає законодавство. Відповідно, й платіжки за ціною 6,99 грн за куб. м частина споживачів отримає вже у лютому, а частина – у березні. Людям варто уважніше вивчити цінові пропозиції усіх можливих постачальників – і обирати ту компанію, яка пропонує вигідніші умови та йде назустріч споживачам. Причому не лише на вимогу законодавця – а за власною ініціативою, на постійних засадах. Ринок газу, який наразі діє в Україні, дає таку можливість. Крім того, це створює умови для конкуренції та боротьби за споживача», - розповів радник голови Харківської ОДА Сергій Магдисюк.

Наразі у структурі ринку газу для населення близько 76% займають природні монополії – газзбути, які є представниками однієї групи. Нерідко вони зловживають своїм домінівним положенням у розрізі регіонів і встановлюють маржу від 25% до 44% у порівнянні з ціною, яку пропонує, наприклад, НАК «Нафтогаз» як державна компанія.

Сергій Магдисюк нагадав, що споживачі Харківської області мають змогу обирати постачальника газу з-поміж усіх українських компаній, навіть з іншого регіону, якщо він має відповідну ліцензію.

Обрати нового постачальника газу можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). У розділі «Ліцензійний реєстр НКРЕКП» можна побачити повний перелік ліцензіатів НКРЕКП.

З детальною інструкцією, як змінити постачальника, можна ознайомитися тут.