Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

КОРОНАВІРУС: важливе

Консультує НАДС

Оголошення

Працює Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Архів новин

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

Останнім часом до райдержадміністрації надходять звернення від жителів району, що певні особи ходять по квартирах та приватних будинках, де встановлено газове обладнання, та вимагають кошти за перевірку чистоти димоходів та вентиляційних каналів.

 

Відділ житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури райдержадміністрації нагадує, що правильна робота димоходів та вентиляційних каналів впливає на безпеку та здоров’я населення, адже найбільшу кількість отруєнь чадним газом спричиняє саме порушення тяги. Особливо пильнимимають бути користувачігазовихприладів з відводом продуктів згорання в димоходи – котлів та водонагрівачів.

При несправних димоходах та вентиляційних каналах (ДВК) шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. Тож ДВК-система повсякчас має бути цілою та справною. Для цього її потрібно періодично обстежувати, а у разі необхідності прочищати і ремонтувати.

Відповідно до пунктів 3.2. та 3.3. Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 року № 285, власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) є відповідальним за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами.

Згідно з пунктом 6.1. Правил безпеки систем газопостачання безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)). Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Відповідно до пункту 6.2. Правил безпеки систем газопостачання під час перевірки димових та вентиляційних каналів спеціалісти (так звані «пічники») визначають: відповідність конструкції і використаних матеріалів вимогам проектної документації; прохідність каналів (відсутність засмічення і наявність тяги); герметичність та відокремленість; наявність і справність протипожежних розсічок від горючих конструкцій; наявність поблизу оголовків встановлених приладів, обладнання у зоні вітрового підпору, що заважає належному повітрообміну; справність та правильність розташування оголовку димоходу відносно даху і розташованих поблизу споруд і дерев з урахуванням зони вітрового підпору; відсутність сажі і смоли – на внутрішніх поверхнях і тріщин – на зовнішніх.

У випадку виявлення несправних та непридатних до подальшої експлуатації димових і вентиляційних каналів особа, яка виконує їх перевірку, зобов’язана попередити власника (балансоутримувача та/або орендаря (наймача) про заборону користування газовим обладнанням, невідкладно направити газорозподільному підприємству акт перевірки технічного стану димових та вентиляційних каналів для подальшого відключення газових приладів від системи газопостачання.

Перевірка і прочищення димових і вентиляційних каналів комунально-побутових об’єктів, житлових та громадських будинків оформляються актом. Один примірник акта перевірки і прочищення димових каналів передається газорозподільному підприємству. Строк зберігання актів – 12 місяців.

Оплата послуг з перевірки технічного стану вентиляційних каналів та прочищення димоходів здійснюється за рахунок власника будинку, квартири чи газифікованого комунально-побутового об’єкта.

Переконайтесь в тому, що особа, яка прийшла у домоволодіння, є дійсно працівником спеціалізованої організації з перевірки і прочищення димових та вентиляційних каналів. Просіть пред’явити службове посвідчення. «Пічник» повинен виконувати роботи із застосуванням сучасних приладів та зобов’язаний виконати повний комплекс робіт, передбачений пунктом 6.2. Правил безпеки систем газопостачання.