Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

КОРОНАВІРУС: важливе

Консультує НАДС

Оголошення

Працює Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Архів новин

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

Президентом України у травні цього року подано до Верховної Ради України законопроєкт, що передбачає запровадження призову резервістів оперативного резерву першої черги без оголошення мобілізації.

 

Проєкт передбачає запровадження нового виду військової служби – військової служби за призовом осіб з числа резервістів в особливий період; визначає порядок його організації та проведення; передбачає для осіб, які призиваються, трудові, освітні гарантії та гарантії соціально-правового захисту, йдеться у пояснювальній записці до проєкту закону.

Резервісти –громадяни України, які в добровільному порядку проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний та воєнний час.

Планомірна підготовка резервістів для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань особовим складом здійснюється у мирний та воєнний час шляхом набуття та підтримання на належному рівні вмінь і навичок за відповідною військово-обліковою спеціальністю.

До резервістів належать ті, хто з власної ініціативи підписав контракт про проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України. Або ж автоматично був зарахований в оперативний резерв першої черги після звільнення зі строкової військової служби або військової служби за призовом по мобілізації.

Громадяни України (крім тих, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації) в добровільному порядку можуть бути прийняті на службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формувань.

Службу у військовому резерві проходять громадяни України незалежно від статі, придатні до військової служби за станом здоров’я, професійними та моральними якостями, та які не досягли граничного віку перебування у запасі другого розряду (60 років — для рядового, сержантського, старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу, 65 років — для вищого офіцерського складу), а також проживають поблизу місця дислокації військової частини.

Резервісти проходять службу на добровільній основі. Вони свідомо вибирають військову справу, укладають контракт з державою та проходять планомірну підготовку. Резервісти за успішне виконання програми підготовки на рік отримують грошову винагороду.

Резервістам, які виконали програму підготовки, не вчиняли правопорушень, виплачується одноразове грошове заохочення, (грн на рік): вищому офіцерському складу – 3100; старшому офіцерському складу – 2800; молодшому офіцерському складу – 2500; прапорщикам, старшим прапорщикам, мічманам, старшим мічманам – 2200; молодшим сержантам, сержантам, старшим сержантам, старшинам, старшинам 2 статті, старшинам 1 статті, головним старшинам, головним корабельним старшинам – 1900; рядовому складу – 1600.

За призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності.

Більш детальну інформацію про службу у військовому резерві можна знайти на сайті: zakon.rada.gov.ua.