Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

КОРОНАВІРУС: важливе

Консультує НАДС

Оголошення

Працює Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги

докладніше >>

Введено стільникові номери телефонів управління соціального захисту населення РДА

докладніше >>

Для екстреного реагування в Чугуївській районній державній адміністрації діють «гарячі лінії»:

докладніше >>

Архів новин

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Повідомлення про корупцію

Повідомити про насилля

Заступник голови райдержадміністрації Володимир Губарев провів засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації.

 

З членами комісії – представниками Ради УТМР, мисливських господарств району, районного управління Держпродспоживслужби в Харківській області він обговорив тему боротьби зі сказом тварин та проведення кампанії з осінньої пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.

Як поінформував присутніх начальник Чугуївської районної державної лікарні ветеринарної медицини Володимир Місюра, у Чугуївському районі зареєстровано один випадок захворювання тварин на сказ – кота в с. Кам’яна Яруга. Проведено всі необхідні ветеринарно-санітарні заходи, але епізоотичне становище зі сказу залишається небезпечним.

Протягом року проводилася планова робота з профілактики захворювання: вакциновано проти сказу 6963 тварини (собак – 3728, кішок – 3212, ВРХ – 23). З початку року в медичних закладах спостерігалось з приводу покусів людей 59 осіб, в тому числі собаками – 48, котами – 11.

Епідемічне становище ускладнює зростання поголів’я безпритульних тварин. Припинення їх відлову у рамках Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», відсутність притулків для тварин призводить до чисельних випадків укусів людей безпритульними собаками і котами, кількість нападів безпритульних тварин залишається високою. Не вирішується питання чіткого обліку свійських собак і котів у населених пунктах. Небезпечним залишається стан зі сказу з дикою фауною. Необхідне проведення пероральної вакцинації тварин, для чого з користувачами мисливських угідь потрібно обговорити та запланувати їх площу, де буде розкладено вакцину з урахуванням діючих нір, щільності поселення тварин, кількості випадків захворювання на сказ тощо.

Враховуючи ситуацію зі сказу тварин на території району, членами комісії прийнято рішення про вжиття низки заходів. Необхідно провести розкладання пероральної вакцини для імунізації диких м’ясоїдних тварин наземним розподілом, для чого потрібно розробити відповідний план; створити робочі групи для розкладання приманки із залученням єгера або лісника; визначити чисельність та щільність поселення популяції диких м’ясоїдних на території мисливських угідь; провести розкладання пероральної вакцини для імунізації диких м’ясоїдних тварин наземним розподілом тощо. Передбачено також інформаційно-роз’яснювальну роботу.