Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Коронавірус: важливе

Консультує НАДС

Архів новин

Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Днями у режимі онлайн відбулася консультативно-інформаційна зустріч голови Харківської міської організації «Жіноча громада», експерта Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні з програм протидії торгівлі людьми Ольги Білецької з працівниками управління соціального захисту населення Чугуївської райдержадміністрації.

 

Метою заходу було вивчення можливостей взаємодії в реалізації положень Закону України «Про протидію торгівлі людьми» в умовах децентралізації.

Учасниками зустрічі було відзначено, що в умовах економічного спаду, пов'язаного з коронавірусом, у минулому році значно збільшилася кількість жертв торгівлі людьми. При цьому злочинці часто використовують фактор протиепідемічних обмежень та шукають потенційних жертв з використанням соціальних мереж. Окрім «традиційних» форм експлуатації – проституції, примусового жебрацтва та крадіжок, праці у сферах текстильного та сільськогосподарського виробництва, в умовах зростаючого безробіття додалися різні форми експлуатації людей на будівництві, у сферах туризму, ресторанному бізнесі, догляді та домашніх роботах. У 2020 році у такій злочинній діяльності було використано близько 15% від загального обсягу жертв торгівлі людьми, серед цієї категорії «трудових» жертв 68% становлять чоловіки.

У зв’язку з цим необхідно налагодити у районі дієвий механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в умовах децентралізації. Він передбачає розробку та виконання відповідних програм і заходів; надання методичної та організаційної допомоги з цих питань підприємствам, установам і організаціям; проведення інформаційних кампаній, поширення інформаційно-просвітницьких матеріалів. До виявлення, оцінювання потреб та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, мають бути залучені структурні підрозділи з питань соціального захисту населення територіальних громад Чугуївського району.