Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Коронавірус: важливе

Консультує НАДС

Архів новин

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

З метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни та забезпечення комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань особовим складом Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» встановлено військовий обов’язок, який поширюється на всіх громадян України, у тому числі на тих, хто тимчасово знаходиться за кордоном.

 

Відповідно до Указу Президента України від 24.02.2021 № 71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році» з 01 квітня по 30 червня та з 01 жовтня по 30 грудня 2021 року проводиться призов на строкову військову службу. Призовники будуть проходити службу в лавах Збройних Сил України, підрозділах Національної Гвардії та Державної спеціальної служби транспорту.

Згідно зі статтями 17, 65 Конституції України захист суверенітету ітериторіальної цілісності України є справою всього Українського народу, а захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України – обов’язок громадян України. При цьому громадяни відбувають військову службу відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Строкова військова служба громадян України проходить з метою здобуття військово-облікової спеціальності, набуття практичних навичок і умінь для збройного захисту Вітчизни.

На строкову військову службу призиваються придатні до цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Призов громадян України на строкову військову службу включає проходження ними призовної комісії та відправлення до військових частин.

Призовники, яким надійшла повістка районного військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії ЗОБОВ’ЯЗАНІ прибути в пункт і у строк, зазначені у повістці.

У разі, якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку ЗОБОВ’ЯЗАНІ з’явитися до призовної дільниці Чугуївського об’єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Харківської області та Вовчанського, Зміївського та Печенізького районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Харківської області в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України.

Призовники, які змінили місце проживання, ЗОБОВ’ЯЗАНІв семиденний строк прибути до районного військового комісаріату за новим місцем проживання для взяття на військовий облік.

Керівники підприємств, установ, організацій і навчальних закладів незалежно від порядкування та форм власності на вимогу військового комісаріату забезпечують своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовної дільниці.

У разі неявки призовника без поважних причин за викликом центрів комплектування та соціальної підтримки Харківської області на призовну комісію він несе відповідальність, установлену законом.

Витяг з Кодексу України про адміністративні правопорушення

(зі змінами від 30.03.2021)

Ст. 210 «Порушення військовозобов’язаними чи призовником законодавства про військовий обов’язок і війкову службу». Накладається штраф від 15 до 50 неоподатковуваних мінімумів (від 265 до 875 грн.) доходів громадян. Повторне порушення протягом року – накладається штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів (875 до 1750 грн.) доходів громадян.

Ст. 211 «Умисне зіпсування обліково-військових документів чи втрата їх з необережності». Накладається штраф від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів (від 525 до 875 грн.) доходів громадян. Повторне вчинення порушення протягом року – накладається штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів (від 875 до 1750 грн.) доходів громадян.

Витяг з Кримінального кодексу України

Ст. 335 «Ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу» карається обмеженням волі на строк до 3 років.

Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії за сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття професіональної діяльності.

Строки строкової військової служби в календарному обчисленні встановлюється:

для солдат, матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях, – 18 місяців;

для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти – спеціаліст або магістр, – 12 місяців.

Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 28.08.2014 року «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності», введеного в дію Указом Президента України від 24.09.2014 року № 744/2014: військовослужбовців строкової служби до виконання бойового завдання в операції об’єднаних сил в Донецькій та Луганській областях залучати заборонено.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.09.2015 року № 587 «Порядок виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу», громадянам України, які призиваються на строкову військову службу, здійснюється виплата грошової допомоги, в розмірі двох мінімальних заробітних плат, крім того за громадянами, які офіційно працевлаштовані, зберігається робоче місце на час служби та середньомісячна заробітна плата.