Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Коронавірус: важливе

Консультує НАДС

Архів новин

Липень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Міністерство соціальної політики інформує про стан опрацювання цього питання.

 

З метою забезпечення ефективного та раціонального використання бюджетних коштів 14 квітня 2021 року було прийнято Постанову Кабінету Міністрів України № 420, відповідно до якої переглянуто окремі критерії майнового і матеріального стану при наданні житлових субсидій, зокрема, здійснення дороговартісних покупок, наявності рухомого та нерухомого майна, депозитів тощо.

«У попередніх роках неодноразово реалізовувався аналогічний підхід, зокрема, рішенням уряду від 27.04.2018 (Постанова КМУ № 329) у 2018 році було запроваджено суттєво жорсткіші умови надання житлових субсидій і, відповідно, з травня 2018 року призначення житлової субсидії окремим категоріям одержувачів здійснювалося лише після подання нових заяви і декларації, - зазначають у міністерстві. - Тому у травні 2021 року передбачалося призначати житлову субсидію на наступний період після подання громадянами нових заяви та декларації. Таким чином, передбачалося отримання інформації про майновий стан та наявність депозитів шляхом декларування відповідної інформації громадянами».

У Мінсоцполітики ще раз нагадують, що ці уточнення критеріїв визначення права на отримання субсидії було важливо зробити, оскільки за результатами верифікації, яку проводить Міністерство фінансів, було встановлено факти, що після оформлення житлової субсидії окремі її одержувачі здійснили дороговартісні покупки.

«Програма житлових субсидій – це адресна підтримка тих громадян, які не мають можливості оплатити комунальні послуги, а не підтримка тих, хто приховує свій майновий і матеріальний стан і, як правило, має «тіньові» доходи, не сплачуючи також і податки, - підкреслюють у міністерстві. - Тому всі ці зміни - про справедливість, адже фінансування призначених субсидій відбувається коштом державного бюджету, тобто добросовісних платників податків».

19 травня 2021 року уряд ухвалив Постанову Кабінету Міністрів України від 19.05.2021 № 505, згідно з якою розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні  2020–2021 років, проводиться без звернень громадян.

Виключення складають тільки домогосподарства, яким житлова субсидія: надавалася у грошовій безготівковій формі; була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи; індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію); була призначена без урахування окремих осіб з-поміж зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.

Тобто, понад 85 % домогосподарствам житлова субсидія на наступний період буде призначена автоматично!

При цьому передбачено, що рішення про призначення житлових субсидій домогосподарствам без звернень громадян приймаються органами соціального захисту населення на підставі інформації Міністерства фінансів за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій.

За інформацією Мінсоцполітики, наразі всі необхідні доопрацювання програмних комплексів зроблено. Крім того, вже забезпечено отримання органами соціального захисту населення в автоматичному режимі інформації про доходи від Пенсійного фонду України та податкових органів, і відбувається підготовка до процесу масового розрахунку субсидій на неопалювальний період.

Найближчими тижнями, після надходження від Мінфіну результатів верифікації одержувачів житлової субсидії на відповідність новим критеріям її отримання, органами соціального захисту населення буде забезпечено автоматичне її призначення понад 2,5 мільйонам одержувачів.

«Призначення та нарахування житлових субсидій усім домогосподарствам буде здійснено, починаючи з травня поточного року», - звертають увагу у міністерстві і зазначають, що «в умовах обмежувальних заходів згідно із законодавством нарахування пені за несвоєчасну сплату за комірне виконавцями комунальних послуг не здійснюється. Наявність такої заборгованості за травень поточного року не вплине на рішення щодо призначення житлової субсидії такому домогосподарству».

Житлові субсидії отримають усі, хто їх дійсно потребує, запевняють урядовці.