Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Архів новин

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

У рамках виконання Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік Державною службою України з питань праці за участі представників зацікавлених державних органів та соціальних партнерів проводиться національна інформаційно-роз’яснювальна кампанія про переваги задекларованої праці та ризики не задекларованої праці для працівників та роботодавців.

 

З 01.07.2021 в Україні стартувала інспекційна компанія з питань виявлення неоформлених трудових відносин у суб’єктів господарювання усіх форм власності та видів господарської діяльності, які мають ризики використання незадекларованої праці та відсутня позитивна динаміка щодо оформлення трудових відносин з найманими працівниками після проведення інформаційних заходів.

Відповідно до норм Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення Державної податкової служби про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Суб’єкти господарювання – юридичні та фізичні особи – при виплаті заробітної плати повинні враховувати, що її розмір не може бути меншим мінімальної (з 1 січня 2021 – 6000 грн., а з 1 грудня 2021 – 6500 грн.), на зарплату нараховується єдиний соціальний внесок (22%), з неї утримується податок на доходи фізичних осіб (18%) та військовий збір (1,5%).

У випадку ігнорування вимог трудового законодавства до керівників підприємств і приватних підприємців будуть застосовані штрафні санкції.

Кожен нелегальний працівник «обійдеться» роботодавцю у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. У разі повторного вчинення порушення протягом двох років з дня його виявлення вводиться штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати.

До того ж сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю, тобто і роботодавці, і наймані працівники мають розуміти, що легалізації праці та заробітної плати альтернативи немає.

Легалізація зайнятості населення та заробітної плати – важлива тема сьогодення. Суспільство має усвідомити, що легалізація заробітної плати – це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас.

Шановні роботодавці, зробіть крок назустріч суспільству – легалізуйте зайнятість працівників та відмовтесь від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить зняти соціальну напругу, а громадянам отримати реальну соціальну підтримку.