Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
rda@chuguevrda.gov.ua
chuhuivska@rda.kh.gov.ua

Консультує НАДС

Архів новин

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Жертвою «потопу» від сусідів зверху потенційно може стати ледь не кожен мешканець багатоповерхового будинку.

Куди звертатися і що робити задля відшкодування збитків, розповідають фахівці Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Відповідно до ч.1 ст. 22 Цивільного кодексу України фізична особа, яка отримала збиток внаслідок порушення її цивільного права, має право на відшкодування таких збитків.

 

 

Фіксація факту події

 

У таких справах успіх залежить здебільшого від того, чи зафіксований факт пошкодження майна, чи доведено розмір шкоди, чи взагалі відбулася фіксація самої події. Тому варто скласти акт за участі представників керуючої кампанії або голови чи представника ОСББ – залежно від формату підпорядкування та управління будинком.

У документі мають міститись наступні відомості:

- дата та місце складання акту;

- ПІБ членів комісії;

- адреса, за якою відбулося затоплення;

- перелік пошкодженого майна, види та обсяги пошкоджень;

- причини затоплення.

Добре, якщо при складанні акту буде присутній винуватець затоплення або представник винуватця, який теж підпише цей акт і тим самим визнає свою провину у тому, що сталося. До складання акту можна залучити і співробітників аварійної служби, якщо вони виїжджали на місце події за викликом, перекривали воду і фіксували цей виклик у своїй базі.

До речі, винуватцем може бути не лише сусід, а й, наприклад, комунальні служби, через недбалість яких сталося пооривання труб – все залежить від конкретного випадку.

В якості свідків можна також залучити сусідів, які потім зможуть підтвердити свої слова у суді.

Обов’язково слід зробити фото-, відеофіксацію пригоди. Для цього згодиться і зйомка на мобільний телефон, але варто враховувати, що запис має бути якісним, пошкодження слід зняти і здалеку, і зблизька, щоб було зрозуміло, де саме фото чи відео зроблені – у гостинній, спальні, коридорі, ванній кімнаті.

В акті також бажано описати масштаби пошкодження, приміром: «зіпсовано паркет на підлозі площею близько ….».

 

 

Як оцінити завдану шкоду

 

Після цього необхідно підрахувати суму завданих збитків. Можна самостійно скласти кошторис з описом всіх пошкоджених речей і ремонтних робіт або запросити експертів-оцінювачів. Така послуга робиться на замовлення. Витрати, пов’язані з роботою цих сертифікованих спеціалістів, можуть бути включені до суми відшкодування як збитки, пов’язані із заподіянням шкоди.

Сусіди взагалі-то можуть мирно домовитися про компенсацію завданої шкоди. При цьому для уникнення непорозумінь у майбутньому краще оформити письмову домовленість – скласти розписку, в якій треба зазначити суму переданих грошей та вказати на відсутність претензій у разі повного відшкодування.

 

Звернення до суду

 

Якщо мирного вирішення конфлікту не відбулося, необхідно звернутися до суду. До позовної заяви слід додати такі документи:

- копія акту про затоплення;

- перелік вартості пошкодженого майна, витрат на ремонтні чи оздоблювальні роботи;

- кошторис відновлювальних робіт служб ЖКГ під час проведення заходів з припинення потопу;

- правовстановлюючі документи на квартиру.

Крім того, потерпіла сторона має право висунути вимоги й щодо відшкодування моральної шкоди.

 

За правовою допомогою з цього та інших питань звертайтеся до Чугуївського місцевого центру з надання БВПД: м. Чугуїв, вул. Старонікольська, 27-А. Тел.: (05746) 4-01-27.