Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
chuguivrva@ukr.net

Консультує НАДС

Архів новин

Липень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Повідомлення про корупцію

ДУ "Центр пробації"

Повідомити про насилля

Вже неодноразово нагадувалося та попереджалося про небезпеку поширення інформації в соціальних мережах про переміщення нашої військової техніки, оскільки ворог використовує таку інформацію, здобуту з відкритих джерел, на шкоду Україні. Однак дехто і далі ігнорує ці попередження, що вже призвело до тяжких наслідків – пошкодження інфраструктури та загибелі людей.

 

Тому Верховна Рада України прийняла Закон № 2160-IX від 24.03.2022 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо забезпечення протидії несанкціонованому поширенню інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчиненому в умовах воєнного або надзвичайного стану».

 

 

Відповідно до Закону Кримінальний кодекс України доповнено статтю 114-2, що передбачає притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності за несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану.

 

Залежно від тяжкості вчиненого, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 12 років. І до цього злочину не застосовуються строки давності, оскільки він належить до злочинів проти основ національної безпеки України.

 

Які саме дії є протиправними?

 

- Поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, у тому числі про їх переміщення територією України.

- Поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості.

- Вищевказані дії, що вчинені за попередньою змовою групою осіб або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України, чи незаконним збройним формуванням, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки.

 

Зауважимо, що поширення інформації – це будь-які діяння з доведення цієї інформації до невизначеного кола осіб.

 

Чому не варто поширювати інформацію про переміщення, рух або розташування військових та озброєння?

 

Пам’ятайте, що поширення такої інформації в соціальних мережах, публікація її в пресі чи повідомлення стороннім особам може призвести до ворожих авіа- чи ракетних ударів по місцях скупчення військ, що завдає непоправної шкоди обороноздатності країни. При цьому страждає і цивільне населення, руйнується інфраструктура та завдаються збитки економіці держави. Варто стримати своє бажання отримати «лайки» в соціальних мережах заради безпеки усіх громадян!

 

За яких умов можна поширити інформацію про переміщення українських військових?

 

Законодавчо визначено, що інформацію про переміщення військових, озброєння і техніки можна поширювати лише після того, як її поширив Генеральний штаб Збройних сил України чи Міністерство оборони України.

Натомість інформувати про пересування військ ворога по території України не тільки можна, але й необхідно!

 

Як поінформувати про переміщення ворожої техніки чи російських солдат?

 

Команда Мінцифри створила чатбот «єВорог» https://t.me/evorog_bot у Telegram, за допомогою якого українці можуть повідомити про пересування окупанта. Зайти на нього можна через авторизацію на застосунку «Дія». Після цього повідомте боту, що саме та де ви бачили – техніку чи окупанта, та надішліть точну геолокацію їхнього розташування та фото/відео.

 

Довідки про режим роботи та консультації фахівців Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна отримати за телефоном: (05746) 40-127.