Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
chuguivrva@kharkivoda.gov.ua

Консультують фахівці Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Право на отримання статусу внутрішньо переміщеної особи мають люди, які переїхали з території адміністративно-територіальної одиниці, де проводяться бойові дії.

 

 

Однак непоодинокими є випадки, коли особа до початку воєнних дій знялася з реєстрації місця проживання (через продаж житла, запланований переїзд тощо), але не встигла зареєструвати своє нове місце проживання на відповідній території.

 

Виникає питання – чи має вона право на отримання статусу ВПО? Відповідь на яке дуже проста – ТАК! Якщо особа фактично проживала та перемістилася з території, де проводяться бойові дії, то вона має право на отримання статусу ВПО, навіть за відсутності відмітки про реєстрацію.

 

Відповідно до п. 4 «Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 (далі – Порядок) встановлено що у разі відсутності в паспорті відмітки про реєстрацію місця проживання для оформлення довідки внутрішньо переміщеної особи, можна надати інші документи, які підтверджують факт проживання на відповідній території, а саме:

- документ про освіту;

- медичні документи;

- правовстановлюючий документ;

- квитанції про сплату ЖКП тощо.

- довідку фактичного місця проживання, виданою органами місцевого самоврядування/ОСББ, головою вуличного комітету тощо.

 

Для оформлення статусу внутрішньо переміщеної особи та отримання грошової допомоги необхідно звернутися до місцевого Центру надання адміністративних послуг або до Управління соціального захисту населення та надати наступні документи:

- заяву встановленого зразка;

- паспорт громадянина України.

- документи, які підтверджують факт проживання на відповідній території.

 

У даному випадку уповноважений орган зобов’язаний розглянути заяву протягом 15 робочих днів та прийняти рішення про видачу довідки або відмову в її видачі.

 

У разі прийняття рішення вказаним органом про відмову у взятті на облік ВПО, таке рішення можна оскаржити в адміністративному або в судовому порядку.

 

Бажаєте отримати правову допомогу онлайн?Гугл-форма за посиланням: http://surl.li/cpddm. Заповніть та отримайте консультацію від фахівця Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Консультації безоплатні для всіх категорій громадян.