Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
chuguivrva@kharkivoda.gov.ua

Через постійні обстріли Чугуївщини значна частина громадян була вимушена виїхати зі своїх осель та евакуюватися до більш безпечних регіонів України або закордон. Один з жителів Чугуєва звернувся до Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги з низкою запитань.

Як можна відключити на якийсь час газ у його квартирі, як це можна правильно оформити, і чи буде й після цього нараховуватися плата за доставку газу? 

 

Фахівці Чугуївського МЦ звернулися з відповідним запитом до АТ «Харківгаз» та отримали наступну відповідь:

 

1. Для коректного розрахунку необхідно фіксувати і передавати показання лічильника газу на 1 число кожного місяця. Згідно з «Кодексом газорозподільних систем», який був затверджений Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) №2494 від 30.09.2015 і набув чинності 27.11.2015, показання приладів обліку від споживачів приймаються до 5 числа місяця, наступного за звітним.

 

2. Для припинення газопостачання необхідно написання споживачем письмової заяви про припинення газопостачання (повне або часткове). Письмова заява робиться не пізніше, ніж за 7 днів. Ми рекомендуємо звернутися власнику особового рахунку або ж за нотаріально завіреною довіреністю.

 

Припинення поставок газу споживачеві залежно від обставин може здійснюватися наступними способами:

 

Опломбування. Перекриття запірних пристроїв та встановлення пломби та / або інвентарної заглушки перед газовим приладом (пристроєм) або на ввідному газопроводі.

 

Механічне відключення. Спосіб від’єднання відводу газопроводу від діючого газопроводу.

Вартість робіт по відновленню газопостачання буде залежати від способу припинення газопостачання.

 

3. Щодо скасування нарахувань за послуги постачання та розподілу природного газу інформуємо, що згідно з п. 6 розділу VІ Кодексу газорозподільних систем та Постанови НКРЕКП № 2080 від 07.10.2019 «Припинення або обмеження розподілу (споживання) природного газу НЕ звільняє споживача від зобов’язання оплати вартості послуг за договором розподілу природного газу, крім випадку розірвання цього договору. У разі розірвання договору розподілу природного газу Оператор ГРМ коригує дані технічної потужності та вільної потужності для забезпечення нових приєднань (резерву потужності) на відповідній ГРП згідно з вимогами розділу VII цього Кодексу».

 

Тобто для того, щоб припинити нарахування за розподіл природного газу, необхідно звернутись до газової компанії із заявою про розірвання договору та повного від’єднання від системи газопостачання. Для поновлення газопостачання необхідно буде звернутись до Оператора ГРМ та пройти повну процедуру приєднання.

 

Команда «Групи електронних звернень» 104.ua

 

Довідково:

Оператор газорозподільної мережі (ГРМ) – обласна газова компанія. На Харківщині це АТ «Харківгаз». ГРП – газорозподільний пункт.

 

Бажаєте отримати правову допомогу онлайн? Гугл-форма за посиланням: http://surl.li/cpddm. Заповніть та отримайте консультацію від фахівця Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Консультації безоплатні для всіх категорій громадян.