Чугуївська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Харківська обл.
м. Чугуїв,
вул. Старонікольська, 29, тел.40-901
chuguivrva@kharkivoda.gov.ua

З них 85% займаються рослинництвом, 15% – тваринництвом та рослинництвом. Агропромисловий сектор економікиє найбільшим складовим елементом економічного потенціалу Чугуївщини.

 

Повномасштабна війна стала справжнім випробуванням для аграріїв. Вторгнення спричинило руйнування налагоджених роками процесів, логістичних ланцюгів. Багато посівних територій було заміновано, до частини з них досі немає доступу, знищено та викрадено техніку, пошкоджено виробничі потужності та склади.

Утім, хоробрість чугуївських аграріїв не має меж, і попри жахіття війни, польові роботи в районі було розпочато майже вчасно. Так, за оперативними даними всього зібрано врожаю зернових та зернобобових культурна територіях, де це було можливо, 83,4 тис. тонни із середньою врожайністю 34 ц/га. Це складає лише 15 % до минулого року, в якому, до речі, за результатами жнив район посів перше місце в загальному рейтингу Харківщини та мав найвищу врожайність.

Аграріями зроблено заділ на 2023 рік – ними вже засіяно 4238 га озимих культур.

Основними проблемними питаннями для майже усіх сільськогосподарських підприємств є нестача паливно-мастильних матеріалів, а також забруднення мінами, снарядами та вибухонебезпечними предметами більшої частини земельних угідь. Заважають роботі і постійні дощі.

У дуже скрутному становищі опинилася тваринницька галузь: більша частина господарств знаходилась під окупацією або на лінії зіткнення, худобу було випущено або знищено, ферми зруйновано. Майже втричі зменшилося поголів’я великої рогатої худоби.

Зараз починається відновлення життєдіяльності сільськогосподарських підприємств, налагоджується логістика, реконструюються приміщення, поступово забезпечується електропостачання.